caj.sk

Košík  

(prázdny)

Doprava

Výhodné ceny dopravy a rýchle dodacie lehoty:
Doprava
alebo za 2.29 €
pri objednávke nad 23 €
alebo za 3.29 €
pri objednávke nad 13 €
alebo za 4.95 €
pri objednávke do 13 €

Štandardným spôsobom dopravy je doručenie kuriérskou spoločnosťou, a to do 24 hodín od vyskladnenia tovaru počas pracovných dní.

Tu sa dozviete viac o možnostiach dopravy a platby...

  • 50164
  • 46,95 €

  • 1 ks
  • x
  • 46,95 €

50164

Chemex

sklenený, 0,85l

Chemex je vyrobený čisto z prírodných materiálov: sklo, drevo, koža. Jeho názov je odvodený od toho, že ho vyvinuli chemici, čo chceli dokonalú kávu. Chemex nepotrebuje žiadnu elektrinu a nemá žiadne pohyblivé súčiastky a preto vám bude fungovať naveky, alebo aspoň do času pokiaľ si ho nerozbijete .

Chemex má nádherný náhrdelník, ktorý vám poslúži ako ochrana pred horúcou kávou, ale aj ako estetický doplnok. K príprave kávy Chemexom budete potrebovať len horúcu vodu a filtre. Filtre nie sú súčasťou balenia. Patrí do každej domácnosti kde kávička zohráva dôležitú rolu.

 

Čo budete na prípravu kávy cez Chemex potrebovať?

V prvom rade samotný Chemex, hrubo namletú čerstvú kávu (káva by mala byť pomletá na hrúbku krupicového cukru), špeciálne jednorázové Chemex filtre alebo trvácny Kone filter. A samozrejme, horúcu, nie však vriacu vodu.

Na 500 ml kávy budete potrebovať asi 30g kávy.

1. Prepláchnite papierový Chemex filter. Používajte iba originálny filter určený na Chemex, tie sú totiž vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý na rozdiel od klasických dripperových filtrov prepúšťa väčšinu esenciálnych olejov obsiahnutých v káve. 

2. Do filtra nasypte kávu a krúživým pohybom zalejte kávu malým množstvom vody (asi 30 ml), aby navlhla. Počkajte zhruba 30 sekúnd.

3. Krúživým pohybom dolejte zvyšok vody (470 ml) do filtra. Extrakcia by nemala presiahnuť 4 minúty.